Mi a fene az a kockázati életbiztosítás?

Nagyon sokan még csak nem is hallottak róla, hogy van ilyen
életbiztosítás.
Legegyszerűbben: fizetjük a lakásbiztosítást, arra az esetre, ha valami baj történne a lakásunkkal/házunkkal, például leégne.
Fizetjük a kötelező biztosítást, részint, mert kötelező, részint pedig arra az esetre, ha valami baj történne az autónkkal, például véletlenül beletolatunk valakibe, vagy valaki beletolat a mi kocsinkba.
Amikor megkérdezem az ismerőseimet, van-e kockázati életbiztosításuk, a válasz 99%-ban kétféle szokott lenni: 1. Mi az? 2. Nem, nincs.
Megkérdezem, hogy lakásbiztos van-e?
Természetesen.
Kötelező?
Hát persze.
Harmadjára azt kérdezem: ha volna a lakásban egy olyan automata, mint egy félkarú rabló, havonta egyszer lehúznád a kart és a gép kiadna 2-3-400 ezer forintot, kötnél rá biztosítást, nehogy elromoljon?
Naná!
És itt jön a csavar, amikor megmondom: TE vagy ez a gép! Van biztosításod az életedre?
Nincs...
Itt a fenti két kérdésre a megoldás: 1. Nem is tudják az emberek, hogy van ilyen biztosítás, vagy 2. Sajnálják rá a pénzt.
Miért sajnálják a pénzt? Mert nem látják a hasznát addig, amíg nem történik velük valami baj. Azt mondják: ablakon kidobott pénz.
Hát a lakásbiztosítás? A kötelező?
Várjuk, hogy mikor ég már le a ház? Hogy mikor tolat végre bele valaki a kocsinkba? Dehogy várjuk!
Az ember az, aki mindezeket az értékeket megtermeli a munkája által, mégis csak az értéktárgyakat biztosítja, a saját életét, egészségét, a vele esetleg történő balesetet nem.
Pedig ha baj van, akkor az értékek az ember nélkül nem maradnak meg, el kell adni őket, vagy elárverezik, ha nincs pénz a fenntartására. Vagyis ha a pénzkereső emberrel történik valami, ami miatt akár csak ideiglenesen, vagy véglegesen nem tud pénzt keresni.
Gondoljunk bele, ha pedig még adósság is van... Rossz rágondolni is, ugye?
De nem az a megoldás, hogy nem gondolunk rá...